Zavolejte nám: +420 776184884

Nabízíme uměleckořemeslné zpracování truhlářských výrobků:
 • bytový i kancelářský nábytek, šatník, skříně
 • repliky slohového i intarzovaného nábytku
 • kuchyně, předsíňové stěny, drobné bytové doplňky
 • dárkové výrobky, malovaný a zahradní nábytek
Nábytek je možné vyrobit (příp. i malosériově) a přizpůsobit slohové i moderní doplňky i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníka.
Více informací z této oblasti naleznete v nabídce Truhlářské výrobky. Uvedené výrobky je možné zhotovit z různých dřevin, dýh, kombinací dýhovaných materiálů s masivem, a tyto dále mořit do požadovaných odstínů. Některé výrobky jsou mořeny, povrch. úprava je provedena včelím voskem a šelak. politurou. Povrchová úprava ostatních výrobků – polyur. matný lak (příp. lesk). U některých výrobků je vhodná šelaková politura. Intarzované výrobky – pásková intarzie, rostlinné, ornamentální nebo jiné ozdobné motivy navržené zákazníkem je možné použít při výrobě nábytku, který svým stylem bude odpovídat požadavkům a představám.
Převážná část výrobků se dá kombinovat se stávajícím nábytkem, lze je použít i jako jednotlivé originální kusy nábytku, působí vhodně v moderním i stylově zařízeném interiéru. Svým uměleckořemeslným zpracováním jsou velmi působivé, esteticky doladěné svou barevností a kresbou. Budou oslovovat každého, kdo hledá klid a uspokojení v pohledu na věci, které ho těší při každodenním užívání, nebo jako dárek od někoho blízkého.
Jsou to dárky k různým příležitostem, životním výročím, pro sběratele, pro náročné i ty, kteří si něco vyberou jen tak pro radost. Převážná většina výše uvedených výrobků jsou originální kusy nábytku. Po dohodě je lze vyrábět i malosériově. 
V oblasti stavebnictví zhotovíme různé dřevěné prvky – např. u výstavby rod. domků apod. (též i malosériově).
 
Opravíme a restaurujeme:
 • starožitný i intarzovaný nábytek (komody, sekretáře, stolky, židle apod.)
 • sektorový nábytek (úprava dle požadavků)
Provedeme veškeré práce v požadované kvalitě a přijatelné ceně.
Opravy a restaurování nábytku provádíme klasickými postupy a prostředky (šelaková politura, ošetření proti plísni, červotočům - injektáží, nátěrem, příp. ozářením, zpevněním materiálu)
U každého kusu nábytku je se zákazníkem projednán záměr o restaurování týkající se stupně poškození, rozsahu práce, finální dokončení povrchové úpravy, termín dokončení a jiné individuální požadavky a přání.Další informace naleznete v nabídce Opravy, zrestaurování.
Je reálné k původnímu nábytku zhotovit repliku ve stejném slohovém stylu. U nábytku napadeného plísní nebo dřevokazným hmyzem je aplikován odpovídající spolehlivý přípravek.
V případě nutnosti zpevnění napadeného materiálu (petrifikace) se aplikuje vhodný zpevňovací prostředek.
Chybějící části nábytku (noha, lišta, řezba, plát, dveře, zásuvka, dno aj.) lze novým zhotovením nahradit.
Podle požadavků je možná úprava nábytku (úprava polic, zúžení, snížení, např. úprava skříně na skleník apod.).

 

Hodnocení zákazníků

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Už je tomu více než 20 let, kdy jsem jako správce části historických sbírek Muzea města Brna na Špilberku stála před problémem, kdo by nám opravil, zrekonstruoval a pro výstavní účely připravil ojedinělý celek nábytku (tj. pěti regálů s velkými zásuvkami, velkého pracovního stolu zv. tára a skříně na nebezpečné léky) z...

Mgr. Milena Flodrová

Rád tímto vyjadřuji svou spojenost s prací Uměleckého truhlářství Hrozek. Chci vyzdvihnout především osobní přístup a invenci při:

Ing. Tomáš Špaček

Dobrý den, měl jsem u Vás na renovaci secesní jídelní stůl a prastarou dvoudílnou skříň, které jsem obojí předal k renovaci v dosti zničeném stavu. Nevěděl jsem, jak renovace dopadne

Jiří Brázda

Nechali jsme si u pana Hrozka z Uměleckého truhlářství v Újezdě u Brna renovovat starou ložnici ve stylu Ardeco ze čtyřicátých let:

JUDr. Luděk Míček

V roce 2004 jsem se zajímal o zrestaurování starožitného nábytku starého téměř 90 let. Sestava se sestávala z 13 ks nábytku v černé barvě poměrně dosti poškozeného. 

Ing. Jan Gogela

O nás

Nabízíme uměleckořemeslné zpracování truhlářských výrobků, opravy a restaurování starožitného a intarzovaného nábytku. Neváhejte a kontaktujte nás.